3xR = DESIGN Z ODPADU

Projekt 3xR vznikl jako potřeba upozornit na zkracující se cyklus věcí od vyrobení po pohřbení na skládkách či ve spalovnách. Probíhá každoročně ve 4 krocích:

Workshop

6 dní měli designéři na to, aby ze dvou kontejnerů odpadu vyrobili nový krásný designový výrobek.

Soutěž

Společně s vámi vybereme nejlepšího designéra, který se podívá do srdce IKEA ve Švédsku.

Designblok

Výrobky 3xR vystavíme na Designbloku, kde je můžete vidět na vlastní oči.

Aukce

Nakonec výrobky vydražíme v aukci. Výdělek podpoří další aktivity Sdružení TEREZA.


"Chtěli jsme vymyslet projekt, který nebude prudit a moralizovat. Naopak! Zajímavě upozorní na odpad – velké téma dneška.", říká Judita Nechvátalová ze Sdružení TEREZA.
 

Vše, co v projektu 3xR (Redukuj / Renovuj / Recykluj) vzniká, pochází z materiálu nasbíraného v obchodních domech IKEA. To, co by jindy putovalo na recyklaci či energetické zhodnocení, poslouží designérům jako skvělý materiál pro jejich úžasné kousky. 


Nechť je 3xR i Vám inspirací a podmětem k přemýšlení nad otázkami spotřeby, konzumu a odpadů.

Novinky

Hlasování 3xR končí o půlnoci!

Je to napínavé: aktuálně se o vítězství pere medůza s loučí. Kdo zvítězí? Milovníci vody či ohně? Či se ještě vyhoupne do sedla někdo třetí? Do konce zbývá jen pár hodin. Hlasování ukončíme dnes 24. 11. o půlnoci a zítra na aukci vyhlásíme vítěze.

TEREZA uvádí benefiční aukci

Toužíte po některém z úžasných kousků kolekce 3xR? Jedinečná příležitost jej získat bude v úterý 25. listopadu večer. Sdružení TEREZA pořádá v kině Aero benefiční aukci. Mimo výrobků 3xR budeme nabízet i další skvosty od předních designérů.

3xR na Designbloku

Design z odpadu se tentokrát představí v unikátních prostorách hotelu Evropa.

V království recyklace u pana Koše

Kdo je pan Koš? Bude BOADESING letos vyrábět plavací vesty?

Portfolio

Sedačka Wavy

Co se dá vymyslet s potahem ze starého gauče? Třeba geniálně spojit dvě poničené balkónové židličky, bezpečně zpevnit a můžete se usadit na elegantní sofa.

více informací

Frögprincess

Při vdechování nového života výrobkům IKEA bylo možné zvolit jeden ze dvou přístupů: a) zcela změnit design i účel věci či b) zachovat původní funkci a s vtipem výrobek zachránit. Zde je varianta b): zničenou židle nově a originálně vypletla.

více informací

Bird - světlý

Ohýbaná přírodní dýha z proslulého IKEA křesla POÄNG tvoří základ tohoto světla ve tvaru ptačích křídel. Nechybí dokonalé povrchové opracování.

více informací

Bulldog

Bulldog pochází z vyhozené dětské židličky. Z židliček vznikla celé zvířecí trio: buvol, zajíc a bulldog. Pravda v přírodě je pospolu asi těžko potkáte, ale v projektu 3xR jim to úžasně ladí.

více informací

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Co je nového v projektu 3xR? Kde se dají výrobky 3xR koupit? Jak vyhrát vstupenku na Designblok? Přihlašte se k odběru 3xR newsletteru a žádná z těchto zpráv vám neunikne.

© 2014 Projekt 3xR & Sdružení TEREZA
created by webdilna | com