Historie

V letech 2012-2015 jsme ve spolupuráci se společností IKEA pořádali 3XR designérské soutěže a workshopy.

 

Komise 3xR vybrala výrobky, jejichž autory nám bylo ctí pozvat na workshop 3xR. 

Workshop probíhal tradičně v MeetFactory.
Takřka čtyřicet odbážných designérů se vrhlo dokontejnerů a měli 6 dní na to, aby poškozený nábytek a doplňky přetvořili v originály 3xR. A dali tak věcem druhý život. Průvodci workshopem jim buyli profesionální designéři: : Petr Mikošek z BOADESIGN, Maja Rašková a Štěpán Kuklík ze studia ARTCORE, Antonín Wenzel a Marian Lacek.

Dva měsíce jsme sbírali poškozené zboží v obchodních domech IKEA na Zličíně a Černém Mostě. Dva kontejnery plné odpadu byly přistaveny v Meet Factory. Designéři tak každoročně stáli před obrovskou výzvou: ulovit si zajímavý materiál v kontejneru a vymyslet za pouhých šest dní, jak vyrobit originální věc, která musí minimálně z 80% pocházet z odpadu.

Pražská muzejní noc a DesignBlok

vyrobení skvosty jsme vystavovali přimo v Meetfactory v rámci Pražské muzejní noc a také jsme měli jsu vlasztní expozici na DesignBloku.

Soutěž 3xR

Veřejnost měla možnost hlasovat o nejlepší výrobek. Vítězný designér jel do Švédska kde během třídenního výletu do srdce IKEA nahlédnl pod pokličku profesionálních designérů. 

Aukce 3xR

Designové výrobky se vydražili na gala večeru s vyhlášením vítězů 3xR . Výnos aukce podpořil ekologické aktivity Sdružení TEREZA

 

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Co je nového v projektu 3xR? Kde se dají výrobky 3xR koupit? Jak vyhrát vstupenku na Designblok? Přihlašte se k odběru 3xR newsletteru a žádná z těchto zpráv vám neunikne.© 2017 Projekt 3xR & Green Cat
created by webdilna | com