Cesta vítězů Soutěže 3XR do Švédska

Vítězové loňského ročníku 3xR vyrazili začátkem března 2015 na sever. Přímo v centrále IKEA v Älmhultu se seznámili, jak pracují profesionální designéři IKEA.

Cesta vítězů Soutěže 3XR do Švédska

Ve čtvrtek 5.3. ráno dorazila česká skupinka do Älmhultu. A perný den v centrále IKEA začal.

Nejprve se sešli s Johannou Jelinek, designérkou pracující v centru IKEA, která je seznámila s procesem vývoje produktu. Zjistili, že při návrhu se opravdu začíná cenovkou;). Obvykle trvá cesta výrobku od prvotního návrhu do obchodu asi 3 roky. Zní vám jméno designérky Johanny Jelinek "podezřele" česky? Máte pravdu, tato designérka, má rodiče původem z Brna

Velkým zážitkem byla návštěva studia, kde vzniká katalog IKEA pro další rok. Následovalo Test Centrum, kde se výrobky zkouší, aby splňovaly všechny funkční, kvalitativní i legislativní parametry. Hosty zaujalo třeba to, že používají speciální dlouhohořící cigarety, aby ověřili, že nedojde k požáru, když kuřák usne v posteli.

Na závěr se v Muzeu IKEA všichni seznámili s historii firmy, která vyrostla z myšlenek a snah svého zakladatele. A pak, že prý jeden člověk nedokáže velké věci.

Další den, pátek, už byl trochu volnější a byl věnován prohlídce krásného města Malmö. 

Vloženo Tags: Soutěž 3XR

Vítězové ve Švédsku

5.-6.3.2015

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Co je nového v projektu 3xR? Kde se dají výrobky 3xR koupit? Jak vyhrát vstupenku na Designblok? Přihlašte se k odběru 3xR newsletteru a žádná z těchto zpráv vám neunikne.© 2017 Projekt 3xR & Green Cat
created by webdilna | com